Végezd el az alábbi karbantartási műveleteket és géped meghálálja
Használj szűrt vizet
A kávé 98%-a víz, így ennek minősége jelentősen befolyásolja a végeredményt. A kemény víz hatására vízkőlerakódások alakulnak ki, amelyek károsítják a gép belső alkatrészeit, csökkentik a kávéfőző teljesítményét. Ha nincs otthon olyan vízszűrő berendezésed, amellyel az optimális minőségű vizet tudnál előállítani, akkor remek választás a Philips AquaClean vízszűrő használata.
Rendszeresen és időben cseréld a vízszűrő patront
Cseréld ki a vízszűrő patront legalább 2-3 havonta. Az automata kávéfőzők programalapon futnak – a beüzemelésnél megadott vízkeménységből és a lefőzött adagokból számolják a vízszűrő csere esedékességét. A vízszűrő patronok 3 hónap után jelentősen veszítenek hatékonyságukból, így csökken szűrőkapacitásuk, amelynek következtében a vízkőképződés egyre valószínűbb. Mivel ez idő alatt nem biztos, hogy a készülék jelzi a csere szükségességét, így javasolt a szűrő cseréjét elvégezni.
Rendszeres vízkőmentesítés
A szűrt víz ellenére is végezzük el a vízkőmentesítést legalább évi 1-2 alkalommal. Mivel a szűrt vízben is található valamennyi oldott ásványi anyag, ami a hő hatására kicsapódik és lerakódik – így célszerű ennek eltávolítása a készülék hatékonyságának fenntartása érdekében. Egy bizonyos mértékű oldott ásványi anyag tartalomra (70-150 mg/l) szükségünk van, hogy a kávéból kioldjuk az ízeket és aromákat.
Tartsd tisztán a főzőegységet és távolítsd el a lerakódott kávéolajat
A kávéfőzés során a zaccmaradványok, illetve kávéolaj lerakódások alakulnak ki. Fontos, hogy a főzőegységet rendszeresen (legalább heti egy alkalommal) vedd ki és folyó víz alatt mosd el. A gép belsejében a főzőegység körüli részt is rendszeresen takarítsd ki, ne maradjon benne zaccmaradvány.
A készülék minden ki és bekapcsoláskor elvégzi az öblítést, ami higiéniai szempontból is fontos. Ugyanakkor a főzőegységben és a lefolyó csöveken a kávéfőzés során kávézsír, kávéolaj lerakódások alakulnak ki. Érdemes legalább két havonta egy vegyszeres tisztítást végezni. Használd a kávéolaj eltávolító tablettát, amellyel megszabadulhatsz a lerakódásoktól. A lerakódások sok bosszúságot okozhatnak:
- folyamatosan kellemetlen ízt mosnak bele a kávéba
- kialakulhat penész, ami egészségügyi szempontból is káros
- dugulások alakulhatnak ki kávéfőzés során, amelyek a gép működését is károsíthatják
Főzőegység kenése
A kávéolaj eltávolítása utána mosd el a főzőegységet. Miután megszáradt a mozgó részeket, illetve a főzőegység szilikon tömítő gyűrűjét vékonyan kend be élelmiszeripari szilikon zsírral. Ezzel biztosíthatod a főzőegység a legjobb állapotban maradjon.
Időszakos karbantartás
A kávégép hosszú életének titka a rendszeres takarításon és odafigyelésen kívül, ha időközönként (2-3 évente) elviszed egy szakszervízbe nagy karbantartásra, ahol teljesen átnézik és a tömítéseket is kicserélik.
Vásárlás előtt a készülék használati utasításában ellenőrizd a vízszűrő kompatibilitását!
Vízszűrő aktiválása
A szűrő megfelelő működéséhez aktiváld a vízszűrő patront az alábbi módon:
- Távolítsd el a vízszűrő patron csomagolását és rázd a szűrőt 5 másodpercig
- Merítsd a vízszűrőt egy edény vízbe fejjel lefelé úgy, hogy azt a víz teljesen ellepje. Enyhén nyomd meg a szűrő oldalát és várd meg, amíg minden levegőburokét távozik.
- Helyezd be a vízszűrőt a kávégép víztartályába
*Mindenképp olvasd el a kávéfőző használati utasítását, mert bizonyos típusoknál a gőzölő csövön keresztül kell engedni néhány dl vizet a vízszűrő teljes aktiválásához és megfelelő működéséhez.
Rendeld meg most a Philips CA6903/22 vízszűrő patront szettet és gondoskodj kávéfőződ egészségéről!
Válogass több hasznos karbantartó anyagból, kedvezményes karbantartó készleteinkből, fedezd fel széles és minőségi szemes kávé kínálatunkat és praktikus kiegészítőinket.
Segítségül összegyűjtöttünk néhányat az alábbi termékajánlókban.